Zahradní domky bývají poměrně levné a zároveň velice užitečné

Pro 21, 2022
Ušetřete s námi
0 0

Zahradní domky rostou na českých pozemcích jako houby po dešti. Jedná se sice hlavně o praktický doplněk, nicméně některé modely jsou zajímavé i svými vizuálními vlastnostmi. Domky tohoto typu se vyrábějí z více materiálů a jejich využití je poměrně široké. Víte, že zahradní domek lze vyrobit i na zakázku?

Dají se použít k ledasčemu

Když se řekne zahradní domek, většina lidí si okamžitě vybaví krytý prostor pro nářadí, a to jak ruční, tak i v podobě složitější techniky typu sekačka na trávu či křovinořez. Mimo tyto nástroje je možné domek využívat i k uložení zahradního nábytku, případně bazénových propriet. Zahradní domek využijete také, když máte děti. Je výborným pomocníkem k uložení dětských kol, míčů, ale i jiných hraček. Máte-li domácí zvířata, oceníte, že v zahradním domku můžete schovávat například krmivo, aniž by vám zmoklo.

V případě potřeby se v některých větších modelech dá i vyspat, i když je přeci jen lepší použít vlastní postel. Existuje celá řada lidí, kteří dokonce využívají zahradní domky i ke schovávání popelnic. V rámci zachování estetické dokonalosti jde o dobrý nápad.

Foto gardenwa.cz: Domek na nářadí Malmo 2,1×1,9m

Typy domků

Neexistuje pouze jeden unifikovaný druh domku. Je jich opravdu celá řada a odlišují se od sebe nejen svými rozměry, ale samozřejmě i co se designu týče. Důležitý je v tomto případě rovněž použitý materiál. Každý má totiž své klady, avšak také zápory.

  1. Dřevo– tato přírodní surovina je pro zahradní domky jako dělaná. Dřevo totiž do naturálního prostředí skvěle zapadá. Jde sice o poměrně houževnatou surovinu, nicméně venku se na ní mohou neblaze podepsat různé přírodní vlivy. Proto je nezbytné dřevěné konstrukce pravidelně natírat.
  2. Plech– plechové domky nebyly kdysi nic moc, hlavně, když si je lidé stavěli svépomocí. V rámci moderních kupovaných verzí je však již možné vybrat si model, který vypadá k světu a zároveň něco vydrží. Plechové verze se nejčastěji vyrábí z hliníku, potažmo pozinkované oceli. Jsou bezúdržbové.
  3. Plast – nad plastem leckdo ohrnuje nos, ovšem domky z nich vyrobené jdou docela na dračku. Nejenže dokáží zaujmout svým designem, ale zároveň jsou lehké a vysoce odolné. Navíc je možné si je pořídit za docela sympatické peníze.

Foto gardenwa.cz: Domek na nářadí Skylight 6x5m

Každý, kdo má zájem o kvalitu spojenou s férovou cenou, by si měl vybrat některý ze zahradních domků na nářadí gardenway.cz. Díky bohatému výběru má zájemce takřka jistotu, že narazí na typ, který mu bude dokonale vyhovovat. Pokud si však nevyberete z nabízených variant, je možné si nechat vyrobit domek i na zakázku.