Vyrobte si dekorace z korkových zátek

Kvě 23, 2020
Lifestyle
0 0

Divili byste se, kolik krásných věcí se dá vyrobit z úplně obyčejných předmětů. A přitom by člověka vůbec nenapadlo schovávat si zrovna třeba korkové zátky z oslav a večírků. Zkuste to i vy a můžete si vytvořit spoustu zajímavých věci, které se ještě dají využít!

zdroj: goodsgn.com

Kde a kolik?

Pokud nemáte doma náhodou sbírku zátek, můžete poprosit i svoje známé a kamarády, aby vám se sběrem pomohli. Vyrábět můžete i jen s několika zátkami, ale samozřejmě to jde i ve velkém podle toho, do čeho se zrovna chcete pustit. Máme pro vás několik nápadů, tak se nebojte a pusťte se také do tvoření!

Podtácky a podložky

Tato velmi užitečná možnost se hodí do každé kuchyně i na jídelní stůl. Stačí na to jen několik stejně vysokých korkových zátek a pořádné lepidlo (případně kovovou svorku). Nalepte na sebe dvě zátky z boku a postupně přilepujte další a další, dokud vám nevznikne kruh o velikosti dna hrnku nebo hrnce. Můžete i zátky oříznout, abyste zmenšili výšku podložky či podtácku. Stejným způsobem jde i vyrobit menší ‚kobereček‘ třeba před vanu nebo rohožku.

zdroj: avatars.mds.yandex.net

Stojánek na fotky

Na tuto dekoraci budete potřebovat pouze jednu či dvě zátky. Jednoduše zátku rozřízněte do poloviny a fotku nebo vzkaz do ní zasuňte. Pokud máte zátky dvě, tak ještě obě slepte k sobě tak, aby na sebe oba řezy navazovaly.

Razítka

Na korkovou zátku si fixou předkreslete vzor, který chcete následně obtisknout na papír nebo textil. Poté vzor vyřízněte a na výslednou plochu natřete inkoustem nebo barvou na textil.

zdroj: i.pinimg.com

Nástěnky

Rozřezejte zátky na potřebnou tloušťku a nelepte je vedle sebe na dřevěnou desku. Celý výtvor můžete ještě orámovat a je hotovo! Na nástěnku se dají přišpendlit fotky, vzkazy nebo třeba kresby.

zdroj: pastelsandmacarons.com

Věnec

Trochu neobvyklým výrobkem je vánoční věnec. Nalepte na sebe rovnoměrně i nerovnoměrně korkové zátky ve tvaru věnce. Pak už jen ovažte nějakou pěknou vánoční mašlí nebo větvičkami a věnec je na světě!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *