Použijte mapy jako dekoraci do bytu

Srp 25, 2019
Lifestyle
0 0

Hledáte do svého bytu něco originálního, co nikdy nezevšední? Máme pro vás skvělý nápad, jak zkrášlit vaše stěny či jiné dekorace a dodat jim trochu na zajímavosti. Nemusíte být bůhví jací cestovatelé, aby pro vás mapy byly to pravé. Postačí, když vás něčím zaujmou, obohatí váš interiér a dodají mu trochu na neobyčejnosti.

Mapy na stěnu

Pokud se rozhodnete tvořit ve velkém, nástěnné mapy jsou pro to jako dělané. Možností je spousty. Můžete mít mapy jak států, tak i světadílů nebo rovnou celé zeměkoule. Trochu kurióznější je zobrazení hvězd či jiných planet do map. Tu už záleží na tom, o jakou oblast se více zajímáte a jaká vás více osloví.

zdroj: cdn.shopify.com

Když už máte mapu vybranou, stačí se už jen rozhodnout, jak ji umístit a z jakého bude materiálu. Existují tapety s obrázky map, různé samolepky, nebo je tu také možnost mapy zarámovat. Jestliže jste trošku tvořivější, tak se mapa třeba světadílů dá vykrojit z korku a přilepit na stěnu. Poté na ni se špetkou šikovnosti připíchnete špendlíky na místa, která jste navštívili, a vznikne vám dekorace jako vystřižená z akčních filmů.

zdroj: st.hzcdn.com

Další možností je polepit mapami dveře obývacího pokoje nebo rovnou strop místnosti. Navodíte tím dobrodružnou a trochu zasněnou atmosféru, která váš byt příjemně obzvláštní.

Mapy na předmětech

Pokud vás mapové dekorace více zaujali, nebojte se experimentovat. Například takovou decoupage technikou se dá téměř jakýkoliv povrch ozdobit mapami – od sklenic a mís po skříňky či jiný nábytek. A přitom nepotřebujete víc než lepidlo, štětec a vlastní ruce.

zdroj: projectnursery.com

Dnes na trhu zakoupíte nespočet druhů nábytku a dekorací s motivem map, stačí si jen vybrat. Výhodou je, že se tato výzdoba hodí do jakékoliv místnosti či zařízení, nehledě na styl nebo barvy interiérů. Ať už zvolíte mapu středověkou nebo současnou, určitě bude pro váš byt vítanou změnou.