Úsporné vytápění aneb Jak snížit náklady za vytápění

13.04.2018 | Stavba, rekonstrukce, zahrada | Petra Mansoorová

Možností, jak vytápět nemovitost, je v dnešní době na trhu opravdu mnoho. Ale ani když se do něj investují nemalé částky, není zaručeno, že teplo nebude unikat. Jak tedy poznat vytápění, které bude sloužit nejen dlouhou dobu, ale ještě je u něj zajištěna úspora za energie?

Úsporné vytápění

Ušetřit za vytápění nebylo nikdy snadnější. Úsporné vytápění pomůže snížit náklady díky panelům a modulárnímu systému. Nejedná se o malé částky. Díky tomuto systému je možné ušetřit až desítky tisíc korun ročně.

Kvůli stěnovým sálavým topným panelům Soffio dochází ke snížení přímých nákladů na topení. Za pomoci oběhu vody a uzavřené trubky s plynem je možné využit inovační topný systém, proto lze dosáhnout příjemného pocitu tepla za nižšího výkonu. V tom se odlišuje stěnové vytápění (někdy také sálavé vytápění) od podlahového.

Výhody systému Soffio

Jak již bylo zmíněno, jednou z hlavních výhod je snížení provozních nákladů. Zároveň se dosáhne stejného tepla při nižším výkonu a díky infračervenému záření se dosáhne výkonnějšího vytápění.

Montáž je rychlá a snadná a navíc se může začít topit již po několika hodinách od zahájení instalace.

Stěnové vytápění se dá použít kdekoliv. Zejména pak v dřevostavbách, klasických novostavbách, činžovních domech, ale také v kancelářských prostorech. Hodí se zároveň pro zdravotnická zařízení, především do čekáren a sálů, ale také do škol, hotelů, penzionů a všude tam, kde může docházet k úniku tepla.

Proč dochází k úniku tepla?

Lidé utratí za kvalitní okna tisíce korun. Což samozřejmě není špatně. Kvalita si žádá vysokou cenu. To, že dochází k úniku tepla, dává většina lidí za vinu nekvalitním oknům. Není to ale tak úplně pravda. Na vině je totiž ve většině případů špatně provedená instalace okna.

V takovém případě pomůže předsazená montáž oken, která je velice snadná a rychlá. Díky ní dochází k zastavení tepelných úniků a zamezí se vzniku plísní.  

 

Líbil se vám článek? 

 

Podobné články

Kupujete nemovitost? Věnujte pozornost poškozeným povrchům a trhlinám

Chystáte se malovat? Zjistěte, proč je dobré věnovat pozornost podkladům

Jak vybírat interiérové dveře?

Jak vybrat barvu do interiéru?

 

Skupiny a stránky, kde sdílíme naše příspěvky a kde můžete poptat, najít nebo nabídnout pronájem/prodej nemovitosti:

Realitymat, PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovy Vary a Karlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajkraj VysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj.